Kdy je otevřeno

Milí přátelé, jste zváni na naše bohoslužby, společné akce i na volnou prohlídku.

Otevřený kostel

Kostel je otevřený pro veřejnost pravidelně vždy při bohoslužbách, chvíli před nimi a po nich. Tedy obvykle 30 minut před každou mší a nejméně 15 minut po ní. Dále bývá otevřeno při zvláštních bohoslužbách a mimořádných příležitostech, jako jsou koncerty duchovní hudby a jiné kulturní akce s církevní tématikou. 

 

Konkrétní časy, kdy je kostel otevřen, jsou:

  • Každý den od pondělí do soboty přibližně 17:15-19:00 hod. (večerní mše je denně mimo neděli od 18:00 do 18:45)
  • V neděli dopoledne od 7:40 do 11:00 (viz rozvrh bohoslužeb)
  • Každý pátek je otevřeno večer dříve, již od 17:00, protože se koná svátostná adorace.

 

Otevřená fara

Farní kancelář je otevřena pro veřejnost během úředních hodin. Další část farní budovy slouží jako byt a zázemí pro naše kněze, kostelníka a některé pastorační asistenty a není přístupná prohlídkám veřejnosti.

S farou je stavebně i organizačně propojen Dětský dům Zábrdovice, jehož místnosti jsou otevřeny pro děti, mládež a dospělé v době pravidelných akcí. Přehled o nich mají vedoucí, na něž kontakt získáte ve farní kanceláři.

 

Bývalý klášter

Zde vám asi příliš nepomůžeme. Bývalý premonstrátský klášter v Zábrdovicích už dlouho neslouží původnímu účelu, je ve správě Vojenské nemocnice a vstup do jeho prostor zcela podléhá předpisům a pravidlům, která si stanovila nemocnice.

Jistě je lépe nenavštívit ho jako pacient, i když v houkající sanitce by to mohl být rychlý způsob dostat se dovnitř.

Výjimečnou příležitostí k prohlídce byly oslavy 800. výročí začátku působení premonstrátů v Zábrdovicích. V den výročí 17.5.2009 nemocnice zpřístupnila kapitulní síň a některá další místa.

Během Noci kostelů v roce 2010 Vojenská nemocnice umožnila vstup pro veřejnost do bývalého kláštera. Konaly se dvě organizované prohlídky do kapitulní síně.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer