Sdílení v tabulce - návod

Pro sdílení v tabulce použijeme tabulku z projektu modlitby během...

1. Tabulku otevřete zde https://t.modlitba-behem.cz Link vám automaticky předvyplní projekt naší farnosti "🕊Zábrdovice se modlí" s upřesněním "Postní snažení 2021" a zároveň zapne filtr, aby se zobrazovaly jen modlitby projektu naší farnosti. (doporučuji si link uložit do favoritů, abyste ho nemuseli stále hledat na stránkách farnosti)

2. KDO JE POČÍTAČOVĚ ZDATNĚJŠÍ MŮŽE ZKUSIT TABULKU POUŽÍVAT I BEZ NÁVODU - A ČÍST DÁL, AŽ SI S NĚČÍM NEPORADÍ ;-)

3. V horní části obrazovky stiskněte "Souhlasím" pro povolení cookies (to dnes chtějí téměř všechny stránky na internetu). Zapamatuje si to díky tomu vaše předvyplněné hodnoty. cookies


4. Vyplňte své jméno či přezdívku. Jedná se o veřejný web, tedy aby to vám vyhovovalo - např. jen iniciály příjmení, nebo přezdívku. Jistě mnozí ocení, když bodou vědět, kdo se s nimi či za ně modlí, ale můžete pole nechat i prázdné (pak se automaticky vyplní jako "anonym"). Samozřejmě je možné u nějaké modlitby jméno uvést u jiné ne. Aby se kilometry dětem počítali zvlášť vyplní se pro ně do "Skupina se kterou "běháte"" "děti" jinak ji nechte prázdnou (leda že byste chtěli sledovat vaše modlitby za rodinu či společenství - pak byste mohli zadat "pondělní spolčo" či "Novákovi" a může se to kombinovat "Novákovi, děti")


5. Zadejte způsob modlitby - některé jsou předvyplněné, nebo si můžete zvolit "Vlastní" s tím, že některé se měří v km a čase, jiné v počtu a čase a jiné jen v čase 


6. Způsob modlitby můžete upřesnit


7. Do dalších dvou polí napíšete počet (pokud to dává smysl) počet kilometrů, desátků, mší svatých, dřepů...  a čas ztrávený při této modltibě/činnosti v minutách (hodiny je zatím nutné přepočítat na minuty :-)

8. Pole datum se vyplní automaticky (pokud byste zanášeli modlitbu z předcházejících dní, můžete datum upravit (formát je RRRR-MM-DD)

9. Umysl "Veronika" se nás netýká - přepneme buď na "Covid" nebo "Vlastní" (což může být váš osobní libovolný např. "za vztahy v rodině" nebo jeden ze společných farních úmyslů - to se pak píše do "úmysl upřesnění"
sdfds


10. Poznámka - pokud byste měli pocit, že něco není jasné např. "Výlet jako rodin 5x10km" protože jste napsali 50km a podobně čas vynásobily 5x. Rovněž ale můžete jen napsat povzbuzující slovo tomu, za koho se modlíte (jen pozor ať nepíšete něco, co by si on asi nepřál mít na veřejném webu)

A konečně "ULOŽ TENTO ZÁZNAM"  a je to :-)

Modlitba se objeví v seznamu dole a výledky přičtou do statistiky. Pro ty, kteří by chtěli výsledky lépe třídit si mohou pohrát s nastavením filtru, ale ostatní tím teď nebudu zatěžovat. Podrobnější návod s vysvětleními najdete na webu: http://modlitba-behem.cz/navod

Do dobré na závěr:  Podruhé je to již triviální - prohlížeč si vše zapamatuje a proto pokud např. úmysl a způsob modlitby  zůstává, stačí vyplnit nově jen počet a minuty a uložit.

Pokud by vám bylo colkoli nejasné, obraťte se na mne. Mohu také upravit záznamy, pokud jste je uložili chybně.

P. Daniel (daniel.borkovec@schoenstatt-patres.org tel. 776 24 84 74)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer