Slavnost Ježíše Krista Krále, 26. 11. 2023OHLÁŠKY

Pultík

Liturgický kalendář týdne

Čtvrtek 30.11.: Svátek sv. Ondřeje, apoštola

Neděle 3.12.: První neděle adventní, začátek adventu

Oznámení

Pří sbírce na katolická média jsme vybrali 21 700 Kč. Děkuji všem dárcům.

Pátek bude prvním pátkem v měsíci, o. Jiří bude ve čtvrtek 30.12. obcházet nemocné. Prosím, řekněte jim to, jste-li s nimi v kontaktu.

Při všech bohoslužbách adventní neděle budeme žehnat adventní věnce, tedy v sobotu večer i v neděli dopoledne.

Vzadu v kostele na stolečku máte k zakoupení tištěnou podobu Průvodce adventem. Vychází každý rok a pomáhá k duchovnímu prožití adventní doby. Jeho cena je 10 Kč.

Blíží se Mikuláš. Kdo by mu chtěl pomoct, může do příští neděle 3.12. přinést do sakristie nějaké ovoce nebo trvanlivou dobrotu a třeba i nějakou korunu, aby se mohlo dokoupit, co bude chybět. Děkujeme.

Plány

1. adventní neděle 3.12.: přijetí nových ministrantů.

2. adventní neděle 10.12.: přijetí katechumenů.

3. adventní neděle 17.12.: beseda o vizi naší farnosti. Po mši v 9:45 bychom vám během 5-10 minut rádi  představili vizi, její vznik, obsah a smysl. Následovat bude prostor na otázky a diskusi v trvání 10 minut, celkový rozsah besedy 20 minut.

„Zábrdovický zázrak“

 Když přijel otec Volodymyr z Chustu na Ukrajině a řekl, že by potřeboval 60 000 Kč na zdravotní pomůcky, říkal mu o. Jiří, že je to příliš vysoká částka na naši farnost, která není nijak velká, a bude trvat dlouho, než se peníze podaří vybrat. Ale trvalo to jen tři týdny, peníze jsou už vybrané - dokonce více, než o kolik otec Volodymyr prosil.

Průběžná sbírka pro Ukrajinu probíhá i nadále, shromažďují se potraviny a hygienické prostředky. Také peníze, protože jedna cesta auta s pomocí vyžaduje nejméně 12 000 Kč k úhradě nákladů na odvoz. Díky všem a prosím pokračujte.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer