32. neděle v mezidobí, 6.11.2022OHLÁŠKY

Liturgický kalendář týdne

  • Středa 9.11.: Svátek Posvěcení Lateránské baziliky
  • Čtvrtek 10.11.: Památka sv. Lva Velikého, papeže, učitele církve
  • Pátek 11.11.: Památka sv. Martina, biskupa
  • Sobota 12.11.: Památka sv. Josafata, biskupa, mučedníka

Oznámení

Příští neděli 13.11. bude sbírka na katolická média.

V úterý 8.11. bude v našem kostele v Čenstochovské kapli modlitební večer, viz samostatný článek jinde na této stránce. Začátek v 18:45 hod., setkání bude naplněno společnými modlitbami chval, díků a proseb s hudebním doprovodem. Jste srdečně zváni.

V neděli 27.11. přijde do našeho kostela ředitel Papežských misijních děl Leo Halbrštát. Mezi mšemi v době od 9:00 bude povídat o misijních projektech, zůstane s námi na mši sv. od 9:45 a po mši přijde i do naší farní kavárny. Lze se s ním setkat a popovídat si osobně.

Pouť mládeže proběhne ve dnech 17. - 20.11. Přihlásit se můžete do 13.11. Další podrobnosti jsou vzadu v kostele na nástěnce.

Děti se mohou zúčastnit lampionového průvodu a divadla o sv. Martinovi. Průvod začne na ul. Filipínského 10.11. v 17:00. Půjde se na farní zahradu, kolem 17:30 bude program pokračovat tam. Bližší informace jsou vzadu v kostele
na nástěnce

Úklid kostela - poděkování a prosba

Jsem velmi rád, že se nám daří si náš kostel uklízet vlastními silami a děkuji všem, kdo se do uklízení kostela zapojují. Jistě víte, že se u nás má úklid tak, že aktuálně existuje šest skupinek dobrovolníků, které se po týdnu v úklidu střídají. Dostala se ke mně informace, že pro některé z Vás, co uklízíte, už je uklízení zdravotně příliš obtížné. Vážím si Vaší pomoci a za celou farnost Vám za Vaše léta služby děkuji - a pokud už se na uklízení nebudete cítit, pomáhejte už farnosti jinak, třeba Vaší modlitbou.

Protože takových, kteří chtějí s úklidem už skončit, je více, znamená to, že možná některé uklízecí skupinky zaniknou a na ty ostatní tak zbude více práce. Ještě před tím, než se tak stane, bychom chtěli požádat Vás všechny, zda byste se do této naší aktivity nebyli ochotní zapojit. Pokud třeba i občas některé skupince vypomůžete, nebudeme muset počet skupin redukovat. Potřebujeme tento náš společný prostor udržovat v čistotě a bez Vaší pomoci to nepůjde.

Pokud by někdo z Vás měl zájem pomoci uklízet třeba i jen jednorázově, můžete se zapojit i takto - nemusíte se trvale stát součástí některé ze skupinek. Zjistit, kdy takto můžete přijít se zapojit a pomoct, je možné na farních webových stránkách. Pokud se Vám to teď nechce hledat, tak prozradím, že první příležitost se připojit bude už tento čtvrtek 10. 11. v 19:00, kdy uklízí úklidová skupinka mladých rodin - budeme rádi za každou novou pomocnou ruku. Pokud Vám to bude vycházet, můžete se třeba k této skupince připojit trvale, anebo taky ne. Tabulka s rozpisem úklidů je také na nástěnce v kostele.

Není třeba nic s sebou, vše máme. Na místě bude vždy někdo, kdo Vám poradí co dělat, nemusíte se tedy bát, že byste nevěděli co bude. Jsou na výběr méně kvalifikované práce s vysavačem i vysoce kvalifikované práce s hadrem, takže každý se uplatní, a uklízí se obvykle hodinu až dvě. Budeme moc rádi za každého, kdo se přidá, a velmi děkujeme těm, kteří už to dělají.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer