Společná duchovní pouť👣 aneb Půst 2021

Na naší pouti👣 se dostaneme na tato místa ⛪(Vranov u Brna, Náměšť nad Oslavou, Moravské Budějovice, Kostelní Vydří aj.). Děti na cestě zažijí dobrodružství společně s Johnym 👦, kterého znají z farního časopisu. Na konci nás čeká odhalení velkého tajemství, které je zajímavé i pro dospělé.

Jak se můžete přidat:

 1. modlitbou a skutky
 2. společnými úmysly
 3. sdílením úsilí jednotlivců, skupin a rodin

1. modlitbou a skutky

K pouti patří modlitby, skutky a oběti.

Můžeme se přidat jakoukoli modlitbou 🙏 např. růžencem 📿, křížovou cestou, korunkou k Božímu milosrdenství, modlitbou ke sv. Josefovi😇, rozjímáním nad písmem, tichou modlitbou, zpěvem atd. 

S Bohem můžeme být spojeni i v každém našem skutku, který můžeme i obětovat např.

 • v běžných denních činnostech (domácí práce, pracovní povinnosti 👷👩‍💼),
 • ve vztazích (najít si čas na své nejbližší - manželku/manžela👫, děti👨‍👩‍👧‍👦, rodiče, prarodiče👨‍🦳👩‍🦳 ale i spolupracovníky, sousedy, farníky - vzájemným nasloucháním👂, přípravou překvapení pro druhého🎁, hlídáním dětí, pomocí seniorům👨‍🦽, vyslechnutím druhého, zatelefonováním),
 • při objevování a rozvoji svých darů pro druhé (uměleckých🎼🎸🧑‍👨‍🎨, estetických🌻, sportovních 🏃🚴🎿 🛴🛹 či organizačních nebo prosociálních schopností, technických🧑‍✈️ dovedností apod.),
 • ale také v odpočinku 😴.

Zde naleznete inspiraci k vytištění pro mladší děti a pro starší děti.

Důležité ale je Boha do těchto skutků pozvat např.:

Dobrý Bože, toužím, abych vnímal/a tvoji přítomnost, Tvoji lásku, Tvoji inspiraci, spojení s Tebou při (činnosti, setkání, snažení...) rád/a bych ti tuto snahu (společně s ostatními farníky) daroval/a za (konkrétního člověka, úmysl...). Dej ať jsme Tobě i sobě navzájem blíže. Amen

A s Bohem tento skutek i zakončit např.:

Dobrý Bože, děkuji Ti, co jsme spolu mohli prožít, co se nám společně podařilo. (Svěřuji tvému milosrdenství, co se mi při tom případně také nepodařilo a prosím, abys to ve své lásce i přesto proměnil  v něco dobrého.) Amen

2. společnými úmysly

Společná modlitba je silným povzbuzením jak pro toho, kdo se modlí, tak i pro toho, za koho se modlíme. Své skutky, oběti a modlitby můžeme Bohu nabídnout i na naše společné úmysly.

Máte-li na srdci úmysl, za který bychom se mohli společně modlit, můžete jej zaslat kněžím buď na email (P. Daniel (daniel.borkovec@schoenstatt-patres.org), nebo jim ho osobně předat. Z těchto úmyslů budou některé zveřejněny (na nástěnce, webu a v přímluvách při mši svaté). 

Úmysl musí být formulován tak, aby s ním daný člověk souhlasil, a pokud je to možné, aby farníci z formulace pochopili, o koho se jedná (např. za nenarozené miminko a jeho každý další den v bříšku maminky Barbory B.). 

Úmysl může být i všeobecný (např. za ukončení pandemie, za zdravotníky, za rodiny v nouzi).

3. sdílením úsilí jednotlivců, skupin a rodin

Vědomí, kolik lidí se modlí na konkrétní úmysl, může být povzbuzením. Proto nabízíme možnost to sdílet:

 • Na webu je možné zapsat skutek, modlitbu, oběť do tabulky. Díky tomu můžeme vidět plody, které naše pouť přinesla a jak jsme daleko na cestě do Milevska. (zde je tabulka vysvětlena)
   
 • V kostele na nástěnce bude možnost zapsat nebo přinést graficky znázorněný skutek, modlitbu, oběť a připíchnout je ke konkrétnímu úmyslu. (Lístečky k vytištění pro dospělé zde)

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer