10. neděle v mezidobí, 9.6.2024OHLÁŠKY

Liturgický kalendář týdnePultík

  • Úterý 11.6.: Památka sv. Barnabáše, apoštola
  • Čtvrtek 13.6.: památka sv. Antonína z Padovy, kněze, učitele církve

Noc kostelů

Děkuji všem, kteří se zapojili do průběhu Noci kostelů. Mnoho lidí této akci u nás věnovalo svůj čas a úsilí, bylo hodně programů s různou mírou zájmu návštěvníků. Za všechny, kteří se podíleli, jmenuji hlavního organizátora, jímž je Ing. Miroslav Daněk.

Na Noc kostelů k nám přišlo přes 550 lidí. Udělali jsme všechno možné pro to, aby se tady cítili dobře.

Změny v úklidu kostela

Přes prázdniny dojde k úpravě obvyklého rozvrhu úklidových skupin. Hlavní změny jsou:

  • Úklid budou provádět vždy dvě skupiny současně, protože hodně lidí bude pryč na prázdninách a stavy přítomných budou nízké.
  • Uklízet se bude vždy jen v pátek večer po mši, přestávají platit rozdílné dny pro různé skupiny od čtvrtka do soboty. Jinak by to mohlo být pouze v případě, že by se obě dočasně sloučené skupiny domluvily na jiném dnu a čase, kdy se sejdou k úklidu.
  • Úklid bude probíhat jednou za dva týdny. Počet skupin po sloučení bude poloviční, proto se prodlouží interval z jednoho týdne na 14 dní. Jeden pátek se bude uklízet, další pátek bude pauza bez úklidu a tak stále dokola až do konce prázdnin.

Prosím, věnujte pozornost prázdninovému rozpisu na nástěnce v kostele a na webu, ať víte, kdy máte přijít. Změny se dotknou všech šesti skupin.

Kartička s vizí farnosti

Z tiskárny nám přišly vytištěné kartičky obsahující text vize naší farnosti, na opačné straně je fotografie našeho kostela. Formát byl zvolen tak, aby se cedulka vešla do peněženky a mohli jste ji nosit s sebou.

Znění vize, jejíž přípravě jsme věnovali dva roky, je uvedeno také zde na webu.

Význam vize se o. Jiří rozhodl zdůraznit tím, že kartičky osobně předává účastníkům bohoslužby u východu z kostela.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer