1. neděle postní, 18. 2. 2024OHLÁŠKY

Pultík

Liturgický kalendář

  • Čtvrtek 22.2. Svátek Stolce sv. apoštola Petra
  • Neděle 25.2. bude 2. postní

Sbírka „Svatopetrský haléř“ a misijní bazar

Příští neděli vykonáme jednu ze dvou důležitých sbírek celého roku, Haléř sv. Petra. Peníze budou předány papeži Františkovi, aby je přerozdělil a použil tam, kde vnímá, že bída a potřeba je největší.

Ve stejný den, tj. příští neděli, bude misijní bazar knih a hraček. Potřebujeme pomocníky na chystání v sobotu v 19:00 hod. Prosím, hlaste se v sakristii nebo přímo u Blanky Prokopové.

Postní pouť do Křtin v neděli 3. 3. 2024

Zveme vás na pouť, sraz je u našeho kostela po první mši sv., tj. kolem 9 hod. Pojede se s využitím MHD do Obřan a odtud se půjde pěšky asi 14 km do Křtin. Návrat do Brna autobusem, předpokládaný návrat kolem 17 hod. Více informací je vzadu na nástěnce.

Křížové cesty během postní doby

  • Ve středu a pátek v 17:30 hod.
  • V neděli v 9:00 hod.
  • Prosím, zapisujte se na čtení křížových cest do tabulky buď vzadu na nástěnce nebo v sakristii. Připravené texty jsou k dispozici v knize, stačí ji otevřít a vybrat si.

Postní snažení pro děti i dospělé

Inspirací pro letošní rok bylo podobenství o rozsévači. Zaměříme se na evangelizaci - jak obdělat půdu ve svém srdci a ve svém okolí, aby v ní mohlo zakořenit Boží slovo. Na každý týden bude vybrána jedna oblast života, na kterou se aktivity zaměří.

Děti dostanou na první postní neděli knížečku s úkoly a podněty na celou postní dobu.

Varianta pro dospělé bude připravena  vzadu v kostele na katechetické nástěnce.

Požehnané prožití postní doby přejí vaše katechetky.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer